Kişilik Parametrelerinde Deprem Etkisi

IMG_0922.JPG
Kendinden emin bütün kişilik inşatlarında konum zaman çizelgesi ve yapılacak işler listesi.
Kaygan zaman, her detayı planlanmış uzun ömürlü hayallerim.
Bir oğulum. Çizdiğin, ortaya getirdiğin.
Temeli kazık, cepheleri pastan biraz yanık. En etkili yankıların kaynağından beslenmeli zaruri hallerde kalmış diriliğim. Erilliğim, dişliliğim.
Bir kadınım. Sevdiğinden kopardığın.
Belli etmemeliyim yokluk hissini zeminimden aldığım darbelere. Çünkü şimdi ona karşı tepki oluşturan her etkiden yasa rijitliği beklemekte şimdi cebirimdeki devinim. Oysa ne mukavimim, ne de göç etmekte kavimlerim.
Ben bir hiçim. Hiçbir şey söylemeye yeltenmediğin.
Eğer her kesinliğin içinde bir hava boşluğu varsa göstermeli donatılarından bu zelil durumu kirişlerim. Burulmuş heveslerinden harikalar yaratmalı dizilişlerim. Bilindik koridorlardan muntazam mekanlara geçmeli zahmet etmelerim.
Ben çizgiyim. Masalarda çürüdüm, verilmedi diye rüşvetim.
Ah bu detaylar, zamane duvarcıları. İp iskelesinde astılar hatıralarımı. Bilindik dertlerden koyulmuş isimleri, her biri adi paravanlarla bölünmüş hücrelerimin.
Ben devinim. Bu devrin adımı değilim.
Hali hazırları gelmeli önüme belkilerimin. Ne olur artık kabul edin. Esin, gürleyin. Bana nefretlerinizden bahsedin. Hayatı yaşanmamış bu çarpık bilinmişliğe bahşedin. Bir kere benliğinizin dengesinden dışarıda seyredin. Evinizmiş gibi hissedin. Kahvenizi alın, dinlenin. Tavsiyelere uyun. Geniş alanlarda sevişin. Sıvasız duvarlarınızdan düzen taleplerinizi törpüleyin. Belki inşaatınızdan çıkmalı, inşaanıza gelmeli. Yinede zemininizdeki yalıtımları sevin. Su evinizi çürütsün, siz bir bardak için insanlığı katledin. Bu yüzden üzülmeyin. Ağaçları kesin, kız çocuklarınızı toprağa defnedin. Sonuçta siyah altın zemini, aldığın derslerin. Jenerik dertlerden Kennedy kaderi seçin. Herhangi bir yolda seyrederken üstü açık bir arabada barışı veya savaşı seyretmeyi reddedin. Ne yazgı ölüm, ne senin. Yorgun argın dertlerle eve gelin, dertlilerle evlenin, ah şu zemin.
Ben Zemin.
İndirse suratıma yumruğu, tutulsa artık verdiği yemin. Var olmadan yok olma derdinde her bir birim. Ne rezil bir bilim. Bina bilgisinden azade kişiliğim. En sevdiğin benim. Bilirkişi dertlerim. Hemzemin. Zemin. Kendinden emin. Bu Benim. Evet. Eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir