Yeminli Vicdan Muhasebecisi

Birazdan sarf edilecek her cümle birer vicdan yanılsamasıdır. İtibar etmeyiniz.

Vicdanım tarafından tehdit edildim. Yetmedi. İşkence ettiler. Sayamadım. Önce pişman oldum. Sonra sustum her şeyi. Dilimi çiğneyip suratlarına tükürdüm. Utandım nefes bile almaktan.

Vicdanım tarafından katledildim. Yıllarca. Görmezden geldim, ses etmedim. Ayaklarım şişene kadar koştum. Ama o hep ensemdeydi. Oturdum, ağladım. Ayaklarıma küstüm. Ellerimle kendimi boğdum. Ölmedim. İlk ben kurtardım beni.

Vicdanım tarafından sömürüldüm. Önce çocukluğum lime lime geçti gözlerimden. Kahroldum. Gözbebeklerim kanadı. Boynum uzadı. Bildiğim tüm günahları yenileriyle değiştirdim.

Vicdanım tarafından hapsedildim. Üzerime dört duvar yığdılar. Durmadılar. Tırnaklarımı kırdılar. Kazıyamadım. Resimler çizdim gözyaşlarımla. Kurudular. Kör oldum.

Vicdanım tarafından nefyedildim. Bilmediğim humuslarda can aldım, can verdim. Bağırdım. Küfürler ettim yeni lisanlarda. Belime taşlar bağladılar. Süründüm.

Vicdanım tarafından zapt edildim. Senelerce aynı bedende. Tiksindim. İnandığım her şeyi kustum. Kulağımdaki sürüngenlerle yaşlandım. Sağır oldum. Annemin sesini unuttum. Annemin sesini unuttum.

Vicdanım tarafından zannedildim. Önce gölge oyunlarında yok oldum. Birer birer. Sonra kıyametler kopardım. Gecekondularda kendimi astım. Ruhsuzluğumu perilere sattım.

Vicdanım tarafından lağvedildim. Bildiğim tüm adalet saraylarını yaktım. İdam sehpalarında çay içtim. Yıkılış oldum.

Vicdanım tarafından affedildim. Her kelimem bir sonrakine hüzün oldu. Mürekkeplere bulandı bileklerim. Dileklerim, sevdiklerim, aynı yolda ezildi çiçeklerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir